Pompa ciepła
Ekologiczny dom i energooszczedne ogrzewanie

Architektura 21szego wieku : Izmir Opera House / Ozel Office

Posted in Uncategorized  by admin
January 16th, 2019

Widok z przodu na operę.
Ozel Office Ozel Office, praktyka z siedzibą w Los Angeles, Kalifornii i Stambule w Turcji, zaprojektowała propozycję konkursu na operę w Izmirze, mieście portowym u wybrzeży Morza Egejskiego.
Konkurs rzucił wyzwanie uczestnikom, by zobaczyli architekturę jako.
Katalizator.
które mogłyby potencjalnie pomóc miastu ponownie znaleźć się w centrum aktywności ekonomicznej i źródła kulturowego.
Wspólny wysiłek w biurze, w szczególności pod przewodnictwem Guvenca Ozela i Erdima Kumkumoglu, dało propozycję, w której architektura staje się katalizatorem wzmacniającym relacje między starym miastem, nowym miastem, nabrzeżem i kulturą miejską.
Krótko mówiąc, nasza wizja to synergia estetyki przestrzennej, kulturowej, a także praktycznej i kontekstualnej.
Więcej zdjęć i więcej o projekcie po przerwie.
Chociaż uważamy, że większych inicjatyw urbanistycznych nie da się zredukować do pojedynczych interwencji architektonicznych, proponowana przez nas struktura ma nie tylko pełnić rolę gradientu, który zmienia istniejące i proponowane działania w tej nowej i wyłaniającej się części miasta, ale ma również na celu w znacznie większy globalny kontekst kulturowy poprzez dynamiczne połączenie kryteriów estetycznych, kulturowych i funkcjonalnych.
wytłumaczył architekt.
Wchodząc w architektoniczne wspomnienie Izmiru, a konkretnie wieży i amfiteatru (z których oba mają znaczące miejsca to historia Izmiru), Ozel stworzył architekturę, która wykorzystuje istniejące jako punkt wyjścia do dalszego rozwoju dla naszego współczesnego społeczeństwa.
Historycznie, wieże.
silna obecność tworzy poczucie miejsca w mieście, jako.
miejskich markerów.
można natychmiast rozpoznać ze względu na ich kultową postawę.
Funkcjonalność amfiteatru jako publicznego zgromadzenia jest formą, która działa jako interfejs dla jedności społecznej .
Pracując z tymi dwoma elementami, nowa Opera stała się zarówno pomnikiem, jak i ciągłą przestrzenią publiczną.
Wczesne diagramy.
Ozel Office.
Uważamy, że Izmir potrzebuje współczesnej wieży, która oznacza i wyznacza nowe i pojawiające się priorytety i ogłasza postępowy program kulturalny.
.i.
Wierzymy, że Opera jako konstrukt kulturowy może we współczesnej modzie inkorporować strategie architektoniczne amfiteatru, by służyć jako katalizator społeczny, który zachęca do interakcji publicznych i do miejskiej demokracji.
wytłumaczył architekt.
Wnętrze.
Ozel Office Aby zamienić swoje wyobrażenia na temat pamięci miejskiej w początki ich koncepcji architektonicznej, koncepcyjnie, Opera została pomyślana jako przedłużenie istniejącego krajobrazu kulturowego miasta.
Pod względem estetycznym udekorowana forma Opery została zaprojektowana jako topografia, zapewniająca nieprzerwaną integrację.
istniejącego z nowym.
Ta bezproblemowa integracja umożliwia kulturowe happeningi, takie jak balet i opera, wplątane w tkankę codziennego życia.
Dane projektu: Rozmiar: 30000 mkw.
Status: Zgłoszenie do konkursu: Guvenc Ozel, Erdim Kumkumoglu, Kevin R.
Conway
[przypisy: montaż wodomierza, minimalny spadek dachu, mrówka gniezno godziny otwarcia ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: minimalny spadek dachu montaż wodomierza mrówka gniezno godziny otwarcia