Pompa ciepła
Ekologiczny dom i energooszczedne ogrzewanie

Architektura i nowoczesne budownictwo – 4D LIFE | Przestrzeń i czas / Laura Alvarez Architecture

Posted in Uncategorized  by admin
June 13th, 2019

Architektura Laury Alvarez Architektura Laury Alvarez znalazła się nie tylko w 40 najlepszych architektach w Europie w wieku 40 lat, ale także młoda firma otrzymała jednogłośnie nagrodę główną od jury konkursu Customize Me! konkurs sponsorowany przez Heijmans Vastgoed & Woningbouw.
Poproszona o przedstawienie nowej wizji współczesnego mieszkalnictwa, Laura Alvarez odpowiedziała modelem mieszkaniowym, który można dostosować do różnych rodzajów rodzin i jeśli nagle zmieni się sposób życia.
Uprawniony 4D LIFE | Przestrzeń i czas .
cztery wymiary życia, przestrzeni i czasu są połączonymi bytami, tak że sposób wykorzystania przestrzeni bezpośrednio koreluje z czasem.
Chcemy zaoferować dom, który pasuje do wszystkich chwil życia i do wszelkiego rodzaju standardów życia.
Chcemy zaoferować przestrzeń dla osobistego wkładu, dla wszystkich ludzi, niezależnie od ich pochodzenia, statusu społecznego czy wieku.
wytłumaczył architekt.
Jako Holandia.
gęsta populacja rozszerza się na zewnątrz, rozprzestrzeniając się na więcej ziemi, istnieje potrzeba dokonania ponownej oceny, w jaki sposób grunt może być wykorzystywany bardziej efektywnie, aby zaspokoić potrzeby rosnących miast i przedmieść.
Ideą propozycji jest stworzenie bardziej zwartych i gęstych pomieszczeń mieszkalnych, aby uniknąć rozprzestrzeniania się.
- Naszym punktem wyjścia jest zatem uniknięcie 30 mieszkań / ha zgodnie z wnioskiem konkurencji i powielić tę gęstość ,.
wytłumaczył Alvarez.
Model .
Architektura Laury Alvarez Konkurs pozwolił uczestnikom wybrać swoją stronę, więc Alvarez zdecydował się zaprojektować na obszarze o powierzchni 4100 m2 w gminie Groningen, obszarze, który jest dość świadomy braku miejsca w Holandii i jest częścią planu rozwoju przekształcić całą swoją dzielnicę w jakościową strefę życia.
Model .
Laura Alvarez Architecture Nowa typologia Alvarez dla domów elastycznych opiera się na systemie modułowym.
Na każdym bloku znajdują się trzy domy, które są wykonane przez trzy moduły o wymiarach 50m2 – 7,5 x 7,5 x 3.
Moduł ten pozwala domowi zacząć od 100m2 i wzrośnie do 150ms, a następnie powrócić do 100 m2, w zależności od zmian w użytkowniku .
Styl życia.
Sekcje .
Architektura Laury Alvareza Blok zawiera 3 różne typy miejskich pustek: wspólny dziedziniec, który zapewnia światło i aktywność na górnym poziomie, aleje, które komunikują wspólny dziedziniec ze światem zewnętrznym .
i prywatną przestrzeń zewnętrzną, np.
ogród na dachu lub trawnik przed domem.
Naszym celem jest stworzenie bardzo dynamicznej przestrzeni publicznej, a także zagwarantowanie prywatnej przestrzeni zewnętrznej dla każdego mieszkania .
dodał Alvarez.
Ogród komunalny.
Architektura Laury Alvarez Zewnętrzna część domów opiera się również na systemie modułowym i każda rezydencja może wybrać swój własny projekt.
Alvarez dodał, że fasady są jednym z obszarów projektu, który będzie bardziej szczegółowo badany w miarę rozwoju projektu.
Wpisz A.
Laura Alvarez Architecture Type B.
Laura Alvarez Architecture Type C.
Architektura Laury Alvarez
[hasła pokrewne: granit cena za m2, montaż wodomierza, mrowka gniezno ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: granit cena za m2 montaż wodomierza węzeł cieplny dwufunkcyjny